Diyet Listesi Zayıflamak İçin!

Yüksek kolesterol durumunda, hekim bazı ilaçlar verebilir ancak bu en son çare olmalıdır. Çünkü bizler Lida ile bu gibi ilaçları tavsiye edemeyiz. Zaten kolesterolü Lida‘ da tek başına düşürebilmektedir. İyi bir beslenme, çoğu durumda yeterli olur. Diyet listeleri uygulamak bu yolda olumlu etkiler yaratabilir. İşte size birkaç öneri; kolesterolünüz yüksekse düşüreceği gibi ayrıca da özellikle genel kalp damar tehlikelerini de önleyebilirsiniz.

Zayıflamanın, birçok durumda bütün biyolojik parametreleri iyiye götürdüğünü görmüştük. Kolesterol oranının azaltılması kuşkusuz bu iyiliğin ilk belirtisidir, ancak aşırı derecede kötü yağ alma (doymuş yağlar) yanlışına düşmemişsek.

Yiyeceklerin içerdikleri kolesterol oranı değişkendir. Yumurta sarısı, sakatatta ve hindistancevizinde bu oran yüksektir. O yüzden Lida ile tüketilmesi tavsiye edilmemektedir. Dünya Sağlık Örgütü, uzun süre günde 300 mg. aşmamak gerektiğini önermiştir. Oysa son araştırmalar tam tersine, diyetin bu yönünün ikinci derecede kaldığını ve günde 1000 mg.lık kolesterol alınmasının, kolesterolü yalnızca % 5 kadar arttırdığını kanıtlamıştır.

Bu yüzden yiyeceklerdeki kolesterol miktarını göz ardı edebiliriz. Buna karşılık yağ asitlerinin doymuşluk derecelerini hesaplamamız gerekiyor.

Leave a Reply