SEO SERVİSİ SEORIC.COM

Yayımlanmış yazılarınız ile alakalı yapmış olduğunuz düzenleme işlemlerinde Yayımla modülünde Yayımla butonu yer almaz. Önizleme diyerek yazınızdaki değişiklikleri görüntüleyebilir, Güncelle diyerek yazı üzerinde yapmış olduğunuz değişiklikleri uygulayabilirsiniz.

Kategoriler konusuna Yeni Yazı Oluşturmak bölümünde genel olarak giriş yapmıştık. Tekrar hatırlayacak olursak: Kategoriler sayesinde sitenizi bölümlendirebilir ve ilişkili yazıları gruplayabilirsiniz. Bir önceki bölümde oluşturmuş olduğumuz Türküler kategorisi ile alakalı ayarlarımızı yapalım. Yazılar menüsünde yer alan Kategoriler sekmesine tıklayarak kategori yönetim ekranına ulaşıyoruz.

Sağ kısımda kategorilerimiz listelenmiş olarak yer almaktadır. Fare imleci ile üzerine yaklaştığınızda Hızlı Düzenle seçeneğini görebilirsiniz. Hızlı Düzenle seçeneğine tıklayarak kategori başlığı ve kategorinin kısa ismini düzenleyebilirsiniz. Düzenle seçeneğine tıklayarak kategorimiz ile alakalı detaylı SEO ayarlarını yapılandıralım.

İsim: Kategorinizin sitenizde hangi isimle gözükeceğini belirler.

Kısa İsim: Kategori isimlerinin adresleriyle uyumlu halleridir. Türkçe karakter içermeyen küçük harfler, rakamlar ve noktalama işaretlerinden oluşur.

Ebeveyn: Tercihinize bağlı olarak kategorileriniz için belirlemiş olduğunuz üst kategorileri ayarlar. Örneğin Türküler kategorisinin altına Karadeniz Türküleri isminde bir kategori oluşturmak istediğinizde, Türküler kategorisini ebeveyn olarak belirleyebilirsiniz. Tamamen tercihinize kalmış.

Açıklamalar: Kategoriniz ile alakalı açıklayıcı birkaç veya cümleden oluşur. Temalarınızın desteğine bağlı olarak çeşitli yerlerde görüntülenebilir.

El atmışken bir de Karadeniz Türküleri adında yeni bir kategori oluşturalım ve ebeveyn olarak Türküler kategorisini seçelim.

Leave a Reply